BIP Strona Główna
Aktualności
18.02.2019

16 lutego 2019 roku dla żołnierzy z 2 Brygady Zmechanizowanej ze Złocieńca był dniem szczególnym. 6-cio osobowa grupa wczesnym sobotnim rankiem zameldowała się w warszawskim Bemowie przy ulicy Kartezjusza 1.

Jak czytamy w komunikacie organizacyjnym X Półmaraton Komandosa miał za zadanie nie tylko wyłonić mistrzów indywidualnych czy drużynowych lecz także popularyzować wśród służb mundurowych biegi ekstremalne jako dyscypliny o znaczeniu utylitarnym. Równie ważnym czynnikiem była integracja różnych rodzajów służb mundurowych i środowiska lokalnego poprzez udział w sporcie masowym.

 

Warunki uczestnictwa w biegu są być może bardzo uciążliwe dla „cywilnych biegaczy” jednakże nasi żołnierze postrzegali za zaszczyt fakt, że mogą biec w umundurowaniu polowym w berecie lub czapce oraz w obowiązkowym obuwiu wojskowym. Dodatkowym obciążeniem dla uczestników był obowiązek posiadania na całej trasie biegu 10-cio kilowego plecaka.

Uczestnikami biegu byli:

Dowódca 2 Brygady Zmechanizowanej – pułkownik Arkadiusz SZKUTNIK

st. szer. Piotr KACIANOWSKI

st. szer. Tomasz KŁOS

szer. Marta SŁAPCZYŃSKA

szer. Małgorzata GÓRECKA-SMOTER

szer. Maciej ŚWIERCZ

 

Trasa X Półmaratonu Komandosa to 21,097 km. Składała się z pięciu pętli po 4220 metrów każda. Uczestnicy biegli po ścieżkach placu ćwiczeń taktycznych Wojskowej Akademii Technicznej. Złocienieckim żołnierzom - uczestnikom biegu serdecznie gratulujemy.

 

                                                                                                                                                                                           GALERIA


Zobacz załączony dokument >>>